Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002    2003    2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014  

  2015    2016    2017    2018    2019    2020    2021  

LisajaSissekanne
Nimi: johannes
Kuupäev: 23.09.2010
windsurf
Nasva, vesi +11, tuul S-SW, 7-8ms ja paras ilm testimaks 125M ja 8,2 taglast, tuult on just mingiks pooleks tunniks, et teha korralik testisõit, nagu H ütles, on lauda rohkem allatuuleslalli jaoks, nurka sain pressida ikkagi ülepurjestuse tingimuses ehk mõne pagiga, täna ei läinud kordagi spinni, piisavalt suur ujuvus masti juures annab alati võimalust lainega alla lasta ja taas uus tuul kinni püüda ja mõnusalt triibutada, kindlasti teeb selle kamakoksi paremaks 49 uim ja siis peaks ka olema 8,2 ga kergem glissi saada... nüüd peale põlvejama 2 x veepeal käidud ja tundub, et tuleb taas väike paus, kuni teisipäevani max.
Nimi: johannes
Kuupäev: 21.09.2010
windsurf
Nasva. eile SW päike ja tuul, vesi +13, tuul vajus kahjuks ära kui veele sain, vaja oli uut mänguasja 125L mistrali slallikat katsetada, puri 8,2 ja 44 uim, no aga jäi ikkagi katsetamata, oli puhas soe formulailm vananaiste suve lõpul... täna S 8-12ms, panin 7,5 ja sama aluse, esimese otsa ajal läksin paar korda spinni kohe, sest vajusin liialt ahtrile, mis on mistralil veits kitsam kui muudel slallikatel, lasin siis poomi nats alla ja hoidsin keharaskust ettepoole ja hakkas asi sujuma, paremal halsil oli siiski seting paigast, kuid vasakuga see-eest kõik ok, laud läks ka väga kiirelt käima ja vaiksemates kohtades üsna mugavalt veivates allalainet glissi. suurem ujuvus träki juures annab selle võimaluse ja ei uputa vööri, kitsam ahter aga sobib just meie kartulivagudele ning ei põruta hirmsalt jalgu... kahjuks sain seda lõbu vaid pool tundi nautida ja kavandatud setingumuutused jäid proovimata tuule vaibudes. ehk oligi see märgiks, et peale põlvejama kohe üle ei pingutaks. ja uime peaks ka ikka 49-se võtma suuremate purjede jaoks.
Nimi: johannes
Kuupäev: 19.09.2010
windsurf
Nasva, emv slallis ja teine päev. kuigi ajasin surfrahva täna poole tunni võrra varem veele ei andnud see loodetud tulemust. sisetunne ütles kohe, et oleks veelgi varem pidanud ja kasutamata see 9...10 vahel puhunud hea tuul jäi, pool 11 oli juba vihmapilv peal. siis 1 ajal hakkas üllatuslikult taas puhuma, aga vihmapilv, mille eest tuul ülesse tõmmati, jõuab liiga vara peale tõstes tuule taas 16ms+ rahe ja siis slossib jälle ära. kohtunikuna oli mul täne isegi lihtsam kõiki veepeale ajada, saavutasime hommikusel skippersil isegi üksmeele ühisstartide osas, kui sõitjail oli paras pähkel õiget purje nii kiiresti muutuvates oludes valida, õige oli ikka võtta ülepurjestusega kamad. kahjuks jäime aga mõlemal korral veeleminemisega hiljaks. mõtlesin, et võinuks teha ju eelsignaalide ajad lühemaks, kuid eks ka võistlejate võimetel on piirid ja 15 min zuulu tõstmisest on optimaalne rigamiseks ja starti jõudmiseks, tegelt sai sellega ikka hakkama vaid vähesed ehk isegi kui ilmaolud olnuks ok oleks starti jõunud vaid 3-4 võistlejat. see muidugi näitab valmisoleku taset võistlusel.... veel jäi kripeldama eilne saamatu päästmine, mille käigus purunes 1 puri ja ühel latt, seda saanuks vältida ka sellistes extreemsetes oludes kui surfajad ise olnuks aktiivsemad ja tähelepanelikumad purjede paati aitamisel, igal juhul tuleks alati katkised poomid taglasest eemaldada, mitte üritada kõike ühes tükis paati saada.... head meelt tegi aga see, et John lõpes oma juunioride karjääri eestikatel esikohaga ja veel üld 3 koht on väga tubli, esinee oli Erno, siis Juss ja seljataha jäid nii Martin kui Henri!
Nimi: johannes
Kuupäev: 18.09.2010
windsurf
Nasva, Eestikad slaalomis, 1 päev, alguses SW 7-8ms ja suured purjed, päeva peale kogub pilvi, saab tuult 13-16ms, vihmaseina ja rahet, läheb mitu purje ja poomi, Johnil ka 6,0 aga õnneks ülevalt peale poomi purunemist...tänane kohtunikutöö päev oli päris väsitav, laine käis mitmeid kordi üle paadi , kahju sõitjatest, kes peale 16 starti on saanud vaid 4 sõitu kirja, aga selline on tänane süsteem... mõned pildid ka http://...EMVslaalomNasva1paev#
Nimi: johannes
Kuupäev: 02.09.2010
windsurf
Tagalaht, N, 12-14ms, mida oli kõvasti vähem, kui lubatud, õnneks oli 5,8 kaasas ja veel eile koormat tehes mõtlesin 103L peale, aga jätsin maha, täna olnuks see õigem valik kui 85L, midagi ikka teha sain, ka mõned täitsa ok hüpped, enamasti aga veivasin, sest isegi külgtuules sõit väsitas alapurjestatusega jalad ruttu. sättisin 2 korda träkki ettepoole ja sain lõpuks mingi vähemväsitava variandi, lahe lääneserv, kuhu tuul rohkem sisse pääses oli ka normaalsem sõita... heina oli ka vahel uimes ja üldse see uim tuleb välja vahetada, paras ankur... vesi oli meeldivalt soe, lõpetasin viie aegu... John sõitis papaslalli ja sai 4 koha (Erno-Henri ja Martini järel)

1  [ 2 ]  3  4  5  »  Viimane     kokku: 48 sissekannet


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast