Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002    2003    2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014  

  2015    2016    2017    2018    2019    2020    2021  

LisajaSissekanne
Nimi: johannes
Kuupäev: 13.09.2011
windsurf
Nasva, SW alguses 13,8-18ms, naabrite katusel käib tihe sebimine, kinnitatakse sinna eurualustel pesitsema jäänud ehitusmaterjale, ümber pesade käib korralikult turvarihmadega kinnitatud valvur... Rain tuleb tesielt kaldalt ja küsib, et miks täna kõik teisel pool sõidavad, aga vist sellest, et näidata lohetajatele silmad ette, nagu Kulka ütleb, siis nood nutsid ja lauad sõitsid, vahur vahetanud just 4,7 4 vastu ja Naul pidavat ka 4 olema. no kena küll, mul ainus korralik puri 5,8, mis tormisõidu ohutusnõuetele vastav, aga võtan siis 4,5 piloti kuigi tean, et see õige sõidupuri pole, väga ebastabiilne, aga midagi ikka, olukorda leevendab rdm. laud 85. esimese seti saan päris häid hüppeid ja paar halba ka, kui maandusin sukeldudes ja peaga purjes, õnneks jäi poom kätte ja pea purjest läbi pistamata. kuna ei mäletagi, millal viimati sellise tuulega ja seljatrapetsiga sõitu sai, siis on loomulik, et vanadusest nõdrad käed ei pidanud kaua sellele valule vastu, ikka 1/3 läks käte peal, sest isegi lahtise aknaga oli liiast sõita. peale pausi teen veel aga vaid 4 triipu, sest juba esimesel otsal vajutab mind pagi selili ja ei saa enam merepoole veestarigi tehtud, kaldapoole õnneks veel sain, ka tsaibide tegemine on päris extreem, kuna paakstaagis läheb kiirus nii hulluks ja ka allatuules, et püsti jääda on võimatu, ka ei ole vahel lihtsalt võimalik purje üle halsida. siis ikka läheb juba nii rajuks, et 4,5 on enamus aega plärisemas täiega, tundub, et see lihtsalt rebitakse ribadeks, siin oleks ikka x-ply materjalist purjega ainuvõimalik üldse sõita ja 4,0 olnuks ok. vesi oli väka soe. siis tulid Neeme Henriga ja tahtsivad formulatega peale minna, kahjuks loobusid. just siis kui mul kaamera kaasas. lõpetades puhus 15-20ms.
Nimi: johannes
Kuupäev: 05.09.2011
windsurf
Nasva, SE 6-10ms, juustutuul, ei hoia purje püsti, pilt merel nagu võits 5,5 purjega sõita, aga lämmi jälle tagasi ja tuul es vea. vesi ka lämmi. Raini kellu järgi 20,1+. Ma esmalt rigasi 6,0 vapori ja alla võtsi 102 elliminaatori ,aga tolle setiga sai vaid korra glissi , enamuse ajast tiksusi niisamma, no vaheti siis laua suurema 125 slallika vastu ja siis toiselpool kaid ika sai ka juba sõita, Ku ma tulli tagassi siis sai aru kui kehva ollli siipool kaid, Janis murdsi omma 8,5 purje masti pooles, ma vaata kas soab veel tollest asja. küllap tal jäi veits vahet topi ja alumise poole vahele, muidu poles soike jama juhtunu. nu mereäärde tuli veel toisigi , kelle purjed väissemad kui 6,0 ja kaldale nad minust jäivadki.
Nimi: johannes
Kuupäev: 30.08.2011
windsurf
Nasva. S, SE 9-12ms ,lisatrenn noortele, aga vaid janis ja hardi tulevad sõitma, tuul on nii vali, et piisab väikestest purjedest, 3,3 ja 4. päris hullult tuleb vihma ka ja ma ei viitsi ligunema minna, ei paku enam adrenaliini selline ligunemine, tunni aja pärast on vihm möödas ja päikegi vilksatab. pidin just trenni lõpetama, aga nüüd kobin ise vette, 5,8 ja 102 on väga mugav komplekt täna, päris hea nurgaga tuul ja saan ilusaid õhulende, janis ei jaga kahjuks matsu, küsib jälle suuremat purje (suuremat kui mul!?), et kalda all tsillida, tuul aga puhub merel ja siin on õige sõidukoht, suuremat purje ei saa, aga mulle järgi ta ikkagi ei sõida, tulen just enne vihma maha ja siis paar narkarit läheb veel triipu tõmbama. ja vesi oli ilmselt õhust soojem ikka 20+ juures, sest õhk oli 18.
Nimi: johannes
Kuupäev: 27.08.2011
windsurf
Nasva, SE 9-12ms, päike, soe vesi. kuna tuul puhub saares, siis on loogiline, et ma pole pirtal baltikatel. 12 aegu saabudes on pilt päris ok, sõidetakse 6-ste purjedega ja rahvast ka nagu õiges surfirannas... tundumise järgi, et tõstab, panen 5,8 poison+102 elliminaator ja peale varbaniisutust tulen kohe 6,0 vaporit rigama, sisetunne ütleb küll, et pane kohe 7,5 aga ignoreerin teda täielikult, ehk niipalju, et võtan kohe 125 slallika, Raino paneb kohe 7,6. tuul on ikka nii soe, et glissi saan ainult allalainet, niisiis jälle rigama ja 7,5 on esimeseks tunniks ok. olukord on selline nagu hakkaks jälle kevadel esimest korda surfama, pooleteise nädalane paus on koordinatsiooni sassi löönud ja paar normaalset dsaibi saan ainult paremaga, vasak on täitsa katastoof... lähen puhkan ja peale pausi uuesti, nüüd tundub, et laine on tuulega tõusnud ja lauda on raske kontrollida, maandun hüppest paar korda kehvasti ja otsustan maha tulla, nüüd olnuks ilmselt 102 parem laud, kuna hüppamise teema juba domineeris. homme ka tuult... samal ajal pirital teevad meie kutid head sõitu, Johnil ei vea viimases sõidus tuulega, aga stardid juba palju paremad kui em-il, Tristan paugutab ka mehemoodi juba.
Nimi: johannes
Kuupäev: 21.08.2011
windsurf
Liepaja, selle loo kirjutan mitu päeva hiljem, sest olin unustanud kohe lisamast ja taastan nüüd mälus ajalugu... siban hommikul 6 ajal randa, otse läänetuulega laine nagu burriana laagri ajal, vahtu pisut vähem, tuleb extreempäev, aga kuna sõidud piisaval hulgal tehtud, siis ehk ei tarvitsegi kamasid lõhkuma minna. skipersil tuleb üsna kindel teade Brunolt, et 11.00 minek kuldfiidil, Dagan läheb vette ja teeb mõned superhüpped, vajub korra isegi purjega selili, mis näitab, et tuult nagu polegi palju ja naaseb aplausiga kaldale, temale on ka kõige rohkem ühte võitu vaja, et tiitel endale poolakatelt võtta. John paneb ka 10,0 ja 68 uime mille Martinilt sai (osutus valeks valikuks ja ei teagi, mis olnuks õige), stardiliinist paarsada m kõrgemal on merel näha murdekoht, kust vall kerkima hakkab ja juba minuti pärast kerkivad ka kaatrid merel vertikaali ning õhk paistab alt läbi, kirun, ennast, et väristasin merele minemast (ikka kaatri pärst) ja kedagi kallutama ka ei saanud, see-eest saanuks aga superpildid. Täna on lihtne vorst rada, pin endi märgiga alumiseks. kaldalt vaadates pole Johnil erilist kiirust selle lainetusega, täna ei võida ka rajal midagi tagasi ja 22 koht jääb laeks nagu ka üldarvestuse kohana. daganilt superesitust ei tule hoopis Dos Reissilt, kes kaldalegi vööri peal rahuliklt glissib, brasiillaste ilmaolud, nagu kodus. kuna kaatri paigalhoidmine on probleemne, või nägi Bruno, et Dagan nagunii olukorda enda kasuks ei keera, pigem võib hävida, siis parem teine koht käes, kui loterii. Johnil pääseb kalda all veel puri ka lahti ja seisab korra poomi või lattide peal, aga peab vastu ja õnneks jääb terveks. hõbe ja naised jäävadki täna kaldale. siis sikutame paadi välja ja hakkame normaalsel ajal kodupoole sõitma, kahjuks jääb meie viibimine lõpuüritusel ära, väsimus niigi suur ja oodata 8 tundi ning siis öösel sõitma hakata, on liigne luxus. muide see tee Tireli ja Skulte vahel, mille kohta lätlased väitsid remondis olevat, ei olegi enam nii remondis, uus asfalt maas ja vaid 2 korda ootasime mõne minuti fooride taga.

Esimene  «  2  3  [ 4 ]  5  6  »  Viimane     kokku: 69 sissekannet


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast