Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
uudised

Purilaudurid ühinesid merispordiseltsiga
14.10.2002

Saaremaa Merispordi Selts
Saaremaa Surfiklubi ja Saaremaa Merispordi Selts (SMS) otsustasid ühineda, et liita purjetamishuvilised inimesed, arendada purjesporti ja viia ellu ühised eesmärgid.

Saaremaa surfiklubi juhatuse esimees Ergo Oolup põhjendas ühinemist kahe klubi ühiste eesmärkidega – propageerida purjetamist, purjesporti, anda noortele võimalusi trennis käia, korraldada häid ja kvaliteetseid võistlusi.

“Koos saab teha asju paremini ja suuremalt ning mõlemapoolsed kogemused tulevad koostööle vaid kasuks,” tõdes Oolup. “Me oleme üks osa purjetamisest, me oleme juba Eesti võistlusi korraldanud ja meil on sellel alal kogemusi. Oma oskusi ja teadmisi saame nendega jagada eeskätt purjelaua alal,” lisas ta.

SMS-i kommodoor Andres Toom ütles, et surfiklubiga on leitud ühiseid koostöö momente just viimasel ajal, kui purjelaudurite organisatsioon on edasi arenenud. “Püüame nende tegevusele igati kaasa aidata,” märkis kommodoor.

Andres Toomi sõnul puudub purilauduritel palgaline treener ja seetõttu kannatas pisut noorte areng. Nüüd hakkavad nende lapsed käima SMS-i talvistes saalitrennides, ujumas ja taktikaõppes. “See loob laiema võimaluse hakata tegelema ka purilauaga,” selgitas Toom, lisades, et nii mõnigi laps võib minna üle purjelauale.

Purjlauduritele edetabelivõistlus
“Üritame aidata kaasa, et purilaudurid saaksid oma edetabeli võistluse, mille kaudu saaks surfiklubi ka mingisuguse finantseeringu. Oleme teinud Eesti Jahtklubide Liidule taotluse korraldamaks nende võistlused koos meie võistlustega. Hetkel ei ole uue purjetamisklassi sisse võtmine aktuaalne, aga me ei näe selles probleemi ja toetame seda igati, et purilaud saaks olla esindatud 6.–8. juunini Roomassaares toimuval edetabelivõistlusel,” lausus purjetamisjuht.

SMS loodab purilauduritele jagada ka oma rahvusvahelisi kogemusi. “Me ei pretendeeri nende esindamisele, kuid täna ei ole nad veel Saaremaa Saarte Mängude Assotsiatsiooni liikmed ja seepärast oleme teinud surfiklubile ettepaneku selle organisatsiooniga liitumiseks,” märkis Andres Toom. “Meil on olemas kogemused Saarte mängudel osalemisel ja ka siin saame oma kogemusi jagada. Meie eesmärgiks on ka paar purjelaua poissi nendele võistlustele saata ja siis on meil ühine meeskond ühise treeneriga.”

ALVER KIVI
Meie Maa
12-10-2002
tagasi


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast