Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
uudised

Peeti Eesti esimesed kitesurfi võistlused
16.10.2002

Ville Virtanen
Saaremaa Surfiklubi poolt korraldatud kitesurfi esmavõistlus Eestis, mis oli algselt kavandatud vabariigi paremikule, kasvas ootamatult rahvusvaheliseks mõõduvõtuks, kuna hooaega olid tulnud pikendama ka soomlased.

Parajalt tuulisele rannale Mändjala külje alla kogunes laupäeval üheksa tipptegijat, keda õnnistas ka päeval tõusnud 6-7 m/s tuul. Randa kogunenud pealtvaatajad said imetleda kauneid-kirevaid lohesid ja suhteliselt jahedat (+5-6) ilma trotsivaid võistlejaid. Mees-mehe vastu toimuvas võistluses tuli näidata kohtunikele oma trikiarsenali ja lohevaldamise oskusi. Ülekaalukat paremust ei saanud veel esimestes sõitudes anda ei soomlastele ega omadele ja kaotajalgi oli võimalus tõusta miinusringist auhinna poodiumile.

Mõne tunni möödudes oli selge, et finaalis on koos nii Eesti kui Soome esindaja. Publiku kurvastuseks hakkas aga tuul finaalis vaibuma ja nii jäigi maksimum arsenal võistlejail välja panemata. Ebaõnn tabas ka meie esindajat, kes juba niigi raskele võistlussituatsioonile, miinusringist tõustes pidi 3 sõitu järjest tegema, sattus surfajate miinile ehk kalavõrku, millest väljarabelemine osutus liiga pikaks. Esikoht siis sel korral põhjanaabrile Ville Virtanenile, kellel kavas järgmine hooaeg profileeri siirduda, teine ja kolmas eestlastele, Martti Ainolale ja Indrek Ahunile.

Saaremaa Surfiklubi, kes sel hooajal juba kahed Eesti meistrivõistlused (kursisõit ja freestyle) korraldanud, sai rikkamaks uue kogemuse osas ka kitesurfis ja loota on, et järgmisel aastal saab olema see üritus mitmeid kordi võistlejaterohkem.
www.saaremaasurf.ee

Saarlane.ee
15-10-2002
tagasi


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast