Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
uudised

Purilaudurid teevad Saarte mängude debüüdi
03.06.2003

Esmakordselt Saarte mängude võistlusprogrammi kaasatud purilauasõidus esindavad Saaremaad Johannes Kaju ja Urmas Rang.

28. juunist 4. juulini Guernseyl toimuvatele Saarte mängudele lähevad purilaudurid Johannes Kaju sõnul võistlema ilma eriliste eesmärkideta, sest võistluste tase on teadmata.

"Ei oska öelda, kas sinna tulevad kokku amatöörid või professionaalsel tasemel sõitjad," märkis Kaju, lisades, et kummalgi juhul ei ole probleemi, sest minnakse andma oma parimat.

"Iga mees sõidab seal oma sõitu. Meri on suur ja lai, kus iga laudur otsib endale parimat lahendust ja võrdsed võimalused on kõigil. Selge, et paremad võtavad lõpuks oma ära, aga purjetamises peab õnne ka olema," leidis Kaju.

Kaju sõnul hirmu viimaseks jäämise ees ei ole, sest tugevatele sõitjatele kaotamine ei ole probleem. "Tuleb anda endast hetke parim ja peamine, et oled endast kõik andnud ja sellega rahul oled," tõdes purjetaja.

Millised tingimused purjetajaid Guernseyl ootavad Johannes Kaju täpselt öelda ei osanud.

"Eks neist oludest on räägitud nii ja naa, aga taktika on selline, et tuleb kohalikke poisse jälgida ja vaadata, kuidas nad olukordi kasutavad. Nii ei lähe ise haneks ja ei avasta ennast tõusu või mõõnaga kusagil kuival," rääkis Kaju. "Tuult peaks seal olema, sest koht on rohkem avatud ja ehk midagi ikka puhub."

Alver Kivi
Meie Maa
03-06-2003
tagasi


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast