Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
uudised

Saarlased edukad purilauasõidus
13.06.2003

12aastaste klassi parim John Kaju
7.-8. juunil peeti Roomassaare vetel Eesti laste- ja noorte meistrivõistluste esimene etapp purilauasõidus, kus parimaid olid selgitamas kahe pealinna ja Saaremaa Surfiklubi esindajad.

Ilmaprognoosi järgi tõotas võistlus tulla edukas ? tuult ennustati heast kaarest ja piisavalt. Kui esimesel võistluspäeval 23 noort surfipoissi-tüdrukut stardijoonele rivistusid, puhus veel nõrk 3-3,5 m/s tuuleke, mis pool distantsi soosis kergemaid võistlejaid.

Seejärel keeras tuul edelasse ja tugevnes 6-7 m/s, mis pani ka raskemad mehed käima.

Selgituseks, et nooremad võistlejad kasutavad suurema litraaziga (-200L )aluseid, mis liiguvad paremini vaiksema tuulega ja vanemad poisid sõidavad formula tüüpi võistluslauaga, mille ujuvus 50L väiksem, kuid see-eest lõppkiirus 2-3 korda suurem, kui on tuult ja saab laua n.ö. käima.

Saarlastele oli esimene päev päris edukas ja nii lõpetas John Kaju kuni 12aastaste klassi ainuliidrina, sest tuule tõusmise järel olid konkurendid sunnitud kaldale suunduma. Kuni 17aastaste klassis püsis Joosep Kaju teisel kohal.

Teine võistluspäev kujunes tuulega õnnistatuks ja saarlastele sama edukaks. Kokku viidi läbi seitse starti.

Lõpptulemused kujunesid järgmiseks. Kuni 12aastaste klassis oli parim John Kaju (Saaremaa Surfiklubi), 2. Kaspar Aasa ja 3 Risto Kaarma ?Hawaii SK.

Kuni 15aastaste esikoht kuulus Ingvar Lukasele, 2. Siim Siirak ja 3. Tony Mõttus kõik Hawaii SK.

Kuni 17aastaste parim Johannes Ahun SK Fan, 2. Joosep Kaju Saaremaa SK, 3 Indrek Pomerants Hawaii SK.

Juunioride klassi parimaks kuulutati Siim Nettan Saaremaa SK, kellel konkurents puudus.

Tähelepanuväärne võistlus, mis oli pärast vene aega esimene meistrivõistlus lastele ja noortele, sai teoks tänu Roomassaare sadama (Saarte Liinid) ja SMS-i suurele abile. Täname ka kõiki klubi liikmeid, toetajaid, toitlustajaid, kohtunikke, tänu kellele sai Roomassaare võistluskohana kõrge tunnustuse osaliseks. Korraldajad tõdesid, et edaspidi võiks ka selle seltskonna toel julgelt rahvusvahelisi võistlusi korraldada.

Johannes Kaju, surfiklubi treener

Meie Maa
10-06-2003
tagasi


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast