Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
uudised

Topelthõbe John Kajule
23.08.2004

Vaevalt nädal tagasi täiskasvanute meistrivõistlustel purilauasõidus võidetud hõbedane koht juunioride klassis käes, kui juba olid ees ootamas noorte meistrivõistlused. Taas Piritale kogunenud noorte võistlejate arvukus on kasvanud sel aastal iga võistlusega. Saarlased olid seekord väljas seni suurima esindusega 9 poisiga.
Juba ette prognoositud lõuna –edela tuuled pole Tallinna lahel kunagi parimate hulgast olnud. Nii kujunesid ka mõlemad päevad äärmuslikeks täielikust tuuletusest 10 meetriste tuulepuhanguteni, päikesepaistest paduvihmani.
Kolme aasta jooksul, mil taasiseseisvunud eesti ajal hakati korraldama purilauasõidu võistlusi noortele, on võistluste tase tõusnud sedavõud, et kui kõvemad tegijad peavad 3-6tunnise võistluspäeva ka rasketes oludes vastu, siis uued võistlejad suudavad konkurentsi pakkuda vaid poole ulatuses. Saarlaste noorimad võistlejad Madis Erlenbach ja Timo Lempu tegid oma võistlusdebüüdi -12 aastaste klassis ning saavutasid mõlemad 4 koha võrdsete karistuspunktide arvuga. Selles võistlusklassis on olnud ka kõige vähem osalejaid sel aastal, enamasti 4-5. Võit läks Kaspar Aasale Hawaii Surfikoolist.
-15 aastaste noorte klassis võistlev Gregor Kapsta tegi taas hea 6 koha väärilise tulemuse (18 võistlejat) ning kindlustas sellega endale 3 etapi kokkuvõttes 5 koha. Üldvõitja Tony Mõttus Hawaii SK.
-17 aastaste klassis osaleb ka enim saarlasi, kellest parima koha sõitis välja John Kaju tulles ka kokkuvõttes hõbemedalile. Kuna viimasel päeval tabas tuuletus -17 ja -19 klassi võistlejaid ning stardid katkestati, siis võib õelda, et võidust jäi puudu 1 hea tuulega sõit, et oma rivaali Siim Siirakut edestada. Ülejäänud saarlaste kohad üldkokkuvõttes olid Alo Lätt 6, Joel Muruvee 8, Kaspar Heinsaar 9 ja Karel Raudsepp 10.
-19 aastaste klassis läks üldvõit Johannes Ahunile, kes suundub järgmisel aastal täiskasvanute leeri. Saarlastest ainsana vaid esimesel etapil osalenud Joosep Kajule jäi kokkuvõttes 8 koht 8 osaleja hulgas.Parimatel juunioridel seisab aga ees septembris reis Rügenile, kus toimuvad juunioride maailmameistrivõistlused formula klassis.
tagasi


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast