Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
uudised

Juunioride MMilt tagasihoidlikud tulemused
01.08.2006

Belgias toimunud Juunioride MMil klassis Formula osales 3 Saaremaa Surfiklubi noort. John Kajule olid need juba kolmandad juunioride tiitlivõistlused. Tiitlivõistlusele minnakse alati ka sooviga parandada eelmiste aastate tulemust. Paraku ei lähe alati kõik osalejate soovide kohaselt. Juba eelnev kartus vaiksete tuulte eest, mis Johnile ei sobi, osutus ka mingil määral põhjendatuks, Viiest päevast 2 olid tuuletud rannailmad. Rahule võis jääda vaid alguse ja lõpu sõitudega, kui tuult enam puhus, kahjuks tabas ka viimse sõidu parimat starti taas ebaõnn ja lahtitulnud jala-aas ei võimaldanud konkurentidega sammu pidada. Tulemuseks siis tagasihoidlik 13 koht (6/12/DNS/12/DNF/17/10/11). Selle klassi võitis Macek Rutkovski Poolast 19 osaleja ees. Eestlaste parim oli Tony Mõttus 11 kohaga. Johnile olid need ka ühtlasi viimased -17 klassi võistlused.
Klassis Youth (e. -20a) osalenud Tanel Ilmjärv sai ka ebaõnne osaliseks kui enne esimest sõitu purunes purjetopp ja võistelda sai vaid väiksema purjega. Õnneks võimaldas kohapealne purjetööstus abi ja puri ka korda. Taneli kohaks jäi 33-s (23/33/DNF/33/29/30/29), mis on samm edasi võrreldes eelmise aasta viimase kohaga, kuid arenguruumi 50% hulka jõudmiseks veel küllaga. Alo Lätt, kellel samuti teiskordsed võistlused, parandas oma läinudaasta eelviimast kohta, kuid pidi leppima lõpuks siiski 36 kohaga (22/34/31/32/36/30/DNF/34/DNF). Kokku osales selles klassis 39 võistlejat ja parima eestlasena lõpetas Johannes Ahun 14 kohaga. Klassi võitis taas poolakas Robert Baldyga. Treener Johannes Kaju koges, selle ajaga, mil saarlased ka juunioride mm-idel on osalenud, on tase tõusnud kõvasti ja võistlusel saavutatud koht polegi enam nii oluline, kui see millise ajaga kaotad liidritele esimeses märgis ja finišis. Selles osas olid need võistlused klass omaette, Nii publik kui treenerid said kaldal jälgida onlines märgi võtmise aegu, saadud info on aga heaks aluseks analüüsimaks toimunut. Tavaliselt finišeerus esikolmik 30 sekundi sees, siis esikümme 1-2minutit hiljem ja ülejäänud lõpetasid tavaliselt enam kui 10-20 minutiste vahedega. Erakordselt raskeks tegi võistluse ka tugev hoovus. On harukordne näha, kui vöörist vastutuult kinnitatud kaater seisab hoovuse mõjul hoopis ahtriga 10-12 sõlme puhuvat vastutuult.
Võistlusel tehti ka väga oluline otsus. Nimelt toimub 2007 Juunioride MM Formula klassis Tallinnas. Positiivne on see, et on võimalik välja panna oluliselt enam võistlejaid, mis kaalub ka ehk üle liiga lühikese reisumõnu saamise.