Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
uudised

Purjelaud Saarte mängude programmis - kallis lõbu saarlaste jaoks
06.09.2001

Kahe aasta pärast Guernseyl toimuvate Saarte mängude purjetamisprogrammi kaasatud purjelauasõit on tekitanud huvi ka ala harrastajate hulgas Saaremaal.

Saarte mängude purjetamisprogrammi kaasatud purilaua sõit viiakse Guernseyl läbi kõigi rahvusvaheliste reeglite kohaselt ja osavõtta saavad nii mehed kui naised.

Saaremaal purjelaua sõiduga tegelev Johannes Kaju ütles Meie Maale, et ala harrastajatel on asja vastu huvi tekkinud. “Ehk saame ka sportliku poole korralikult käima, see eeldab aga rohkem võistlustel käimist,” märkis Kaju, kelle sõnul ei tohiks midagi üle mõistuse käivat küll olla.

Kaju möönis, et määravaks saavad siiski rahalised ja sportlikud võimalused. “See on üsna kallis ala ja niisama turistina ei ole mõtet sinna minna,” lausus ta, lisades, et kui korraldajad annavad alused, mille klass, litraazh, pikkused ja purjed on kindlaks määratud, siis on Guernseyle minna märksa lihtsam.

Saaremaa Merispordi Seltsi kommodoor Andres Toom erilist optimismi üles ei näidanud. “Kindlasti oleks ta meile ala arendamiseks mingil määral stiimuliks, aga tegemist on väga kalli spordialaga, mis eeldab treeningtingimusi kuskil mujal,” märkis Toom, kelle sõnul puuduvad meil vastavad tuuled ja lained.

Kommodoor lisas veel, et sellise tasemega võistlusele on mõttekas saata vaid tõsise ettevalmistusega sportlane.

2003. aasta Saarte mängude purjetamisvõistluste keskuseks on Guernsey Yacht Club, mis asub saare idaosas St. Peter Portis. Tänavu juulis Mani saarel toimunud regatil võisteldi klassides Radial ja Radial Standard.

ALVER KIVI
Meie Maa
tagasi


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast