Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
uudised

Windsurf 2006 ´kokkuvõtteks.
02.12.2006

2006 Windsurfi hooaja kokkuvõte.
Iga aasta on andnud Saaremaa Surfiklubi arengusse uusi väljundeid. Lõpuks oleme jõudnud nii kaugele, et saame valida ka parima surfipiiga. Nominente oli sel korral 2- Kadi ilmjärv ja Karolina Noor. Kaks kanget surfipiigat, kes teinud sel hooajal tubli sammu oma arengus ja saanud “silmad pähe” ka eestikatelt. Ripcurlipiiga Karolina jõudis sel aastal kaasa teha lausa kahes sarjas, nii Formula kui ka Raceboardis, kuid vaekausi omistamaks Kadile “Surfipiiga” tiitlit, kallutas suurema konkurentsi tingimustes saavutatud Eesti MV Raceboardi -17 aastaste piigade II koht ja hooaja edetabeli üldarvestuse 11 koht.
Noorte meeste “Surfimehe “tiitli kindlustas John Kaju juba mitmendat aastat järjepanu. Klubi ajalukku kirjutati osalemine 2 MM ja ühel EM võistlusel ning teise koha saavutamine Neilpryde Baltic Cupil. Sel aastal oli ka igal võistlusel palju ebaõnne. Küll hävis varustus, sai tehtud vigu võistluste käigus, kogeti ärategemist nii reeglite kui ebaaususega. Õnneks oli ka aasta planeeritud kui ettevalmistav ja kergemate pingutustega. Mis ei tapa , see teeb tugevamaks.
Hooaja positiivseteks sündmusteks peab pidama kindlasti Ott Ootsingu tulekut võistlustulle 8 kohaga -15 klassis ja Madis Erlenbachi tublit 10 kohta Raceboardi -17 a. edetabelis. Tubli oli Tanel Ilmjärv, tänu kellele jäi Raceboardi juunioride II koht ja üldarvestuse III koht siiski klubile. Hea seikluse võttis ette Alo Lätt, kes klubist ainsana osales Põhjamaade MV-l.
Meid on vähe, kuid sel aastal osales windsurfi võistlustel kokku 8 noort ja 1 täiskasvanu. Ettevalmistus kogu hooajaks kandis vilja, ehk et käidud on õiget rada. Kõik, kes osalesid võistlustel, pidasid ka füüsiliselt vastu ja oli ka jaksu pärast võistlust pidugi panna. Selles osas on veel küllaga arenguruumi, et panna kokku pooled: toetajate ja vanemate abi, Minule tehtud kulutused ja lugupidamise inimeste vastu, kes Mind, kui võistlejat on usaldanud. Vaja on töötada isenda, kui sportlasega. Kui sportlasel pole usku oma võimetesse, ihaldatud kõrguste alistamisse, siis on mönusale afterparty teel minek ka kiire. Siinkohal aga tulebki panna piir vahele neile, kes saavad kunagi esimesteks ja ülejäänute, kelle pärusmaaks jääb fun pool. Tippsport on kannatuste, loobumiste ja ohverduste rada. Esimeseks saab aga 1 korraga.
Hooaega ametlikult lukku ei saanudki aga panna, kuna Kuressaare Speed 2006 jäigi sõitmata. Esimest korda juhtus aga se liiga tugeva tuule pärast ja võistlejad istusid 2 päeva väinataga ning praamid seisid. Lugupidamisest nende surfimeeste vastu, kes neist mittesõltuvatest tingimustest väinataga istusid, ei hakanud ka saarlased omavahel kohti jagama vaid võistlus tuleb 2007 kevadel kordamisele.
Tänan kõiki surfipoisse-piigasid, kes oma igapäevase trenniskäimisega toetavad meie tublimaid. Kunagi võid ka Sina olla ESIMENE.
Tänan ka kõiki, kes noorte tegemistele sel hooajal õla alla panid.
Surf on jätkuvalt lahe ka 2007!
tagasi


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast