Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
uudised

Audi Formula Juunioride MM Tallinnas
19.08.2007

Audi Formula Juunioride MM Tallinnas.

Juunioride ja Masterite MM purilaua klassis Formula tõi kokku 21 riigist 145 võistlejat, mis on selle ürituse rekordiline arv. Tallinna laht esitas viiel võistluspäeval surfajatele tõelisi katusumusi- tuulevaikus, ideaaltingimused, muutuv tuulesuund, rajuhood, paduvihm. Pidevalt tuli kiiresti muutuvaid olusid jälgida ning kui laht kattus suurte rünkpilvedega, võisid olud muutuda väga kiiresti. Ühes sõidus oli tuult 10-14ms, kohe järgmises ainult 5-6m/s. Kohtunikel tuli päeva jooksul ka rada tuule järgi ümber sättida.
Saaremaa Surfiklubi lootused hea tulemuse osas olid pandud John Kajule, kellel on need juba neljandad Formula MM võistlused, aga esimest aastat siis -20 a juunioride klassis. Eesmärk oli tulla vähemalt 20 hulka, väga heaks võis juba lugeda 15 kohta.
Võistlus algas edukalt 6 kohaga, aga siis panid muutlikud ilmaolud oma lisakoormuse. Formula klassis on lubatud vastavalt tuuleoludele kasutada 3 purje ja uime ja just uimede osas, mis annavad sõidukiirust ja nurgateravust tuli varustuses puudus kätte. Kui aga olud sobisid varustuse võimalustega, oli Johni kaotus liidritele vaid 15 sekundit.
John Kaju (16) saavutuseks -20 a arvestuses 15 koht, mis on igati plaanipärane 5+ tulemus (sõidud 6/28/16/17/13/16/16/20/13/15/6/11). John oli ka Balti riikide juunioridest parim ning täitis ka EMT eripreemia, Nokia telefoni+ GPS seade, saamise tingimused -olla parim eestlane oma klassis ja tulla 50% sisse. Saarlasi esindas veel Tanel Ilmjärv, kes realiseeris oma hetke parima ja saavutuseks 27 koht (sõidud 29/23/27/27/28/39/38/29/23/18/31/49) oli ootuspärane tulemus vastavalt ettevalmistuse võimalustele ning järgmine aasta tuleb Tanelil võistelda juba meeste klassis. -20 aastaste juunioride klassis võistles 48 surfajat ja võitjaks tuli Robert Baldyga Poolast.
Naiste arvestuses võitis Allison Shreever Austraaliast. SSK noored Kadi Ilmjärv saavutas 13(-17 a noorte arvestuses 8 koha) ja Karolina Noor 14 koha (osales15 võistlejat). Kadile ja Karolinale oli see esmakordne MM-il osalemine. Ajalised kaotused liidritele näitasid, et Balti karikas saavutatud kohtadele ei saa puhkama jääda, kui on soov ka maailmas parimate hulka kuuluda.
MM läks ajalukku ka väga hea tehnilise korralduse poole pealt. Iga klassi kümmekond liidrit olid varustatud GPS seadmetega ja nende sõite sai pidevalt jälgida. Võistluspaigas oli üleval livekaamera ning kõigil vaba vifiala, mis näiteks 2 aastat tagasi Inglismaal mm-il olnuks lausa müstika. Eelmisel mm-il Belgias toimus aga käsitsi ajavõtt märkides. Noortele nüüd puhkus 4 päeva ja juba ootamas ees Eesti meistrivõistlused Lohusalus.