Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
uudised

John Kaju Balti KV U 20 II koht
02.06.2008

John Kaju Balti karikal U-20 teine koht.
Algasid Baltic Neilpryde Cup võistlused purilauasõidu Formula klassis. Leedus, kaunil Nida poolsaarel, on juba aastaid korraldatud surfivõistluste hooaja avaüritusi. Selle hooaja avaüritusele kogunes 49 sportlast, kellest 2 koguni kaugest Brasiiliast. Leedu korraldajad olid ka hästi ettevalmistanud võistluse jälgimise osa ning lives oli võimalik jälgida 20 sportlase liikumist võistlusrajal gps süsteemide abil. Treeneritöösse sai salvestatud 6 sõitu, milles saab jälgida iga võitleja rada ja kiirust. salvestatud materjal, mida pole ühestki õpikust võtta, on vägagi väärtuslik.
Aga võistlus ise peeti ära ühe päevaga, kuna järgmise päeva prognoos oli tuuletu. Sportlastel tuli seda enam pingutada ning selgelt tulid välja ka talvine vastupidavuse ettevalmistus. Sõideti 2+2+2 sõitu ning viimane sõit lõppes õhtul enne üheksat. Parimaks osutus seekord külaline Wilhelm Shurmann BRA 999(sõidud 1 1 1 2 1 3), regiooni parim oli Janis Preiss LAT 23 (2 2 2 1 2 1) ning eestlaste parim Martin Ervin EST 202 (11 3 3 7 3 2). Saaremaa Surfiklubist osales John Kaju EST 24 ning saavutas (20 22 21 18 16 14) üldarvestuse 19 koha ja U-20 juunioride arvestuses teise koha. John pidas võistluse hästi vastu ja sõitis tõusvas joones. Tänu gps ülevaatele ja kiirele analüüsile sai teha pidevalt korrektuure sõidus, mis tulevad kasuks kindlasti edaspidigi. U20 klassi võitis Juozas Bernotas Leedust, üld 14 (8 16 13 16 9 9 )Saarlastest parim oli aga Urmas Niine 14 kohaga (14 13 15 9 17 22 ), kes kahjuks kahes viimases sõidus väsis. Sama juhtus ka Alo Lättiga, kes platseerus 37 kohale (26 32 35 36 50 50 ). Balti karika järgmine etapp toimub Pavilostas peale 26-27 juuni.