Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
uudised

Audi Neilpryde Baltic Cup 2008
11.08.2008

Surfilugu Roomassaarest.

Sündmus:Purilaua Formula klassi Audi-Neilpryde Balti Karikavõistluste 10 juubeliürituse hooaja finaal.
Selgitus: purilaua klass Formula on võistlusklassina maailmas teada aastast 1998, see võistlusklass võimaldab vaikse tuulega juba 3,5-4ms sõita glisseerivalt. Ehk topeltjuubel surfimaailmas kuna esimene MM selles klassis toimus just 10 aastat tagasi.

Koht: Saaremaa, Roomassaare. Kui kusagil võib puhuda, siis meitel puhub alati, ütlevad saarlased ning seepärast on igati loomulik, et aastatega üha kindlamaks võistluskohaks kursisõitjatel on saamas Roomassaare.

Osalejad: 57surfajat Läti, Ledu, Soome, Vene ja Eesti riigist. Nii mõnigi neist on tiitleid noppinud läbi võistlussarja ajaloo. Läbi hooaja osaleb võistlusel sadakond surfarit.

Staarid: Jaanis Preiss , Erno Kaasik, Martin Ervin, Toomas Mõlder, Ansis Dale ja tegelikult ½ võistlejate nimekirjast on sellest ajast, kui formulat sõitma hakati, figureerinud pidevalt osalejate listil. Hetke kõrgeima maailma rankingu kohaga mees sel võistlusel on Janis Preiss Lätist 12 ning 14 kohal Eesti liider Martin Ervin.

Prognoos: ilma prognoosi vaatamata ei tule ükski surfaja kodust ega töölt ära. Eeldused võistluse toimumiseks olid head. (selgitus: võistlus loetakse toimunuks vähemalt 3 stardiga.).

Esimene võistluspäev võttis kuulsad külalised vastu ähvardava 9-10 meetrise tuulega ning tegi osalejatele paraja tünga nagu korralik saarepiiga, kes kohe endale võõraid ikka ligi ei lase. Esmalt pillub silmist sädemeid, siis oma võrku meelitamiseks malbet poolt ning lõpuks päästab tormi valla, et teada saada mis värki meestega tegu on. 9-10 ms tuult, terav tšopplaine, mis paneb ka Pavilosta (Läti) karmimates oludes võistlusi korraldanud lätlasedki tõdema, et siin tuleb sõita hoopis teistmoodi kui kodus. Ootamatu tuulevaikus esimese sõidu ajal, katkestus. Võistlejad valivad suuremaid purjeid, et olla konkurentidest kiiremad. (selgitus: Formula klassis on lubatud kasutada 3 purje võistluse jooksul, millest suurim 12,5 ruutmeetrit meestel ja 11 naistel ning juunioridel.) Ja uue sõidu alguses näitab Roomassaare võistlejatele, kes peremees on. 4-5ms tuult tõuseb kiiresti 11-12 ms ja viskab laine üles. Purunevad esimesed mastid ja transporditakse päästekaatritega enda võimeid ülehinnanuid kaldale. Enne kolmandat starti on juba tuult 16ms ja laine kõrgub murrukohtades juba pea 2 meetrini. Peakohtunik lõpetab oma otsusega võistluspäeva.

Teine võistluspäev. Peakohtunik Eerik on karm, start läheb kellapealt ning tosin unist surfajat ei jõuagi esimesse õigeks ajaks. Teises stardis ollakse juba ärganud ning rünnatakse konkurente agressiivselt unustades purjetamise head tavad ning teeandmise reeglid. Seda päeva võiks pidada tuulte poolest lausa ideaalseks, sest tuul on kõigile jõukohane ja võidavad need, kes Heino Linnu õpiku korralikult läbi studeerinud on ning oskavad merd lugeda. ( selgitus: hangi Heino Linnu raamat „purjetamise strateegia ja taktika” ning loe korralikult läbi). Aga parimad on jälle ees ning päeva lõpuks juba selge, et üks mees võib homme kaldalegi jääda, ikka on esimene koht kindlustatud.
Võitja Jaanis Preiss (Neilpryde/Starboard): surfamist alustanud juba Balti karikavõistluse käivitamisega 1999 Sel aastal saavutatud elu parim koht Euroopa meistrivõistluste 14 koht 129 võistleja konkurentsis. Peab Roomassaaret lausa perfekt kursisõidu kohaks, kui vaid kõike kiviseid madalikke teaks.

Eestlaste parim: Martin Ervin, ikka on jäänud napilt puudu, et tõusta trepi kõrgeimale astmele, väidab, et Rommis on lausa luks, kui teed nats eelnevalt kodutööd ei pea ka madalikega tutvust reaalajas tegema.

Saarlaste esinumber 17 aastane John Kaju, nüüdseks 2 kordne Balti karikavõistluste U20 võitja, teeb Roomassaares harva trenni, tuult jagub Nasvalegi piisavalt, Roomassaares on aga enamasti hästi läinud. Eesmärk edestada koduareenil võistlevat Urmas Niinet ja EM-il Johni võrdsete punktidega edestanud Henri Kaaret, õnnestusid 100%, veelgi enam, suudeti alistada ka päev enne finaali võrdsete punktidega eespool olnud Aleksander Lonjevsit Lätist. Uue võistluslaua Gaastra Vaporiga on tulnud juba väike kohanemine ja kiirus läinud paremaks. Ettevalmistus 2 nädala pärast Prantsusmaal toimuvaks EMiks on läinud plaanipäraselt.
Saarlaste kohad Audi Neilpryde Baltic Cupi Roomassaare etapil:
John Kaju SSK üld 8 koht, juunioride I koht. (dnc, 10,4,13,14,7,4,7,8)
Urmas Niine üld 16 koht (9,9,13,28,15,23,14,28,34)
Tanel Ilmjärv SSK üld 34 koht (26,24,24,dnf,29,25,27,dnf,dnf)
Alo Lätt üld 41 (dns,dns,dns,dns,28,38,20,36,22)
Karolina Noor SSK 56, kontrollaega jõuab ühes stardis, naiste arvestuses II koht.
Kadi Ilmjärv SSK 57 , kontrollaegadesse ei jõudnud, -17 a II koht ja naiste arvestuses III
Selgituseks. Võistlustel võetakse finišiaeg esimesest lõpetajast nt. 20 minutid ja lõpetanuks loetakse need, kes jõuavad enne 20 minutit üle lõpujoone.
4 etapi kokkuvõttes tõusis John aastaga 10 kohta ehk siis 10. Urmas Niine 0li 12. Alo Lätt 25, Tanel Ilmjärv 38.
tagasi


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast