Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
uudised

Surfiklubi alustab noorte koolitusega
16.04.2002

Surfisport on meil väljakujunenud imagoga kui väheste väljavalitute ekstreemala. Tegelikult on surfisport mujal veepiiri omavates riikides harrastatav ka tavalise rahvaspordialana.

Saaremaa Surfiklubi eestvedajad otsustasid ka järelkasvu koolitamisega tegelema hakata. Koolitusbaasides Roomassaares ja Mändjalas on kavas hakata tegelema surfitrennidega.

Roomassaare treeningbaas jääb sobivaks koolipoistele-tüdrukutele linnaliini bussiliikluse olemasolu tõttu. Mändjala kämpingu rand saab olema surfikeskuseks kõigile, kel 10 km pole kauge maa Kuressaarest sõita oma lemmikalaga tegelemiseks ja saarel puhkajatele.

Koolituse alustamine noortega on leidnud ka Eesti Purilaua Liidu heaksiidu ja toetuse.

Klubi tegevusalade hulka on arvatud ka kitesurf e lohesurf, mis on suviti vägagi atraktiivne spordiala. Üks lohe mahub väikesesse seljakotti ja laud kaenla alla, nii on ka rattaga võimalik surfama sõita. Kitesurfiga tegelemine nõuab aga oluliselt enam füüsilist poot ning on mõeldud esialgu täiskasvanutele.
Registreeruma saab hakata saaremasurf kodulehel purilauasõidu treeninggruppidesse lastel 12-15 ja 16-18 aastat ning täiskasvanutele on nii windsurfi kui kitesurfi treeningud.

Tasub aga kohe registreeruda klubi liikmeks, sest omadele on klubil välja pakkuda hulgaliselt soodustusi. Ja kuigi põhjamaade suvi on lühike ei ole klubis karta tegevusetuse tekkimist sügis-talvisel ajal, purjetamisega saab tegeleda läbi aasta nii veel kui jääl, nii uiskudel kui ratastel.

Johannes Kaju
Meie Maa
16-04-2002
tagasi


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast