Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
uudised

Hispaania, Cadiz juunioride MM.
13.07.2009

Juunioride MM-ilt kuues koht.

Hispaanias Cadizis 4-11 juuli toimunud Youth and Masters World’s Purjelauasõidu Formula klassi MM võistlustel osales ka Saaremaa Surfiklubi surfaja John Kaju. Võistlused olid toodud erinevalt eelmisest aastast, kus tuule puudusel võistelda ei saanudki, tuulisemasse paika. Soojenduseks osaleti ka Andaluusia karikavõistlusel paaris stardis, et testida uut osa varustusest. Teine ja kolmas koht testisõitudes andsid põhjust loota ka häid sõite MM-il.
Kolm esimest päeva MM-il olid ka tuultega kindlustatud, kuid võistlus algas Johnile kohe ebaõnnega. Kokkusõit esimeses ja valestart teises sõidus tekitas pisut mittevajalikku närvipinget ja rikkus vabat mõtlemist ning võimete realiseerimist. Hea nõu Martin Ervinilt, kes osales Masters klassis ja pidev sõitude analüüsimine, panid lõpuks ka tegutsemise õiges suunas liikuma ning kaheksandas sõidus saavutati veenva eduga sõidu võit. Selles sõidus tegi John väga targa valiku, minnes liidrina oma teed raja vasakule poole kui enamus konkurente otsustas eelistada raja paremat poolt ning hävisid. Seda sõitu võis lugeda ka Johni karjääri parimaks sõiduks. Viimastel päevad katkestatud startides näitas John, et võite tuleks veel, olles startides julgelt parimatel positsioonidel. Nendel päevadel pandi proovile korraldajate veepealse meeskonna oskused, mis kahjuks osutusid kesisteks. Kahel viimasel päeval jagus tuult vaid paari sõidu ajaks, kuid magati maha seegi pisku. Tundus, et kõik on „manjana“. Piisanuks paarist sõidust ka Johnile, et saavutada elu parim tulemus, aga seekord siis veel mitte. 2008 aastal EM-il jäi laeks samuti 6 koht. Kaju sõitude kohad 3,8,6,7,10,3,11,1 (kaks halvimat 10 ja 11 läksid mahaarvamisse). U20 osales 34 sõitjat.
Juunioride klassi võit läks võrdsete punktidega teise kohaga prantslasele Denel Julesile, teine De Jong Teadele Hollandisse ning kolmas Rutkowski Maciekile Poolasse.
Masters klassis osalenud Martin Ervin aga näitas enamus sõitudes konkurentidele pikalt selga. Teiseks jäi vaid ühes sõidus ning kuuendas sõidus suutis end esimese vastutuule märgi kuuendalt kohalt sõita esimeseks.
MM-i turu pommuudiseks jäi aga eestlasest surfaja Herki Zupingu valmistatud uim, mis kummutas taaskord arvamuse, et vaid Ameerikas osatakse teha parimat varustust. Nii Ervin kui Kaju sõitsid mõlemad uute Z uimedega.
tagasi


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast