Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
uudised

Juunioride EM- Sardiinia, Cagliari.
13.07.2010

U-20 ja seenioride Formula EM Itaalias.

Eestist ainsana osales juunioride ja seenioride EM-il John Kaju Saaremaa Surfiklubist. Majanduslik olukord on oma jälje jätnud ka tiitlivõistlustel osalemisse ja korraldusse. Kui 2008 Tallinnas osales üle 120 võistleja siis nüüd vaid 54 sportlast neist 19 juuniori (U-20). Ka juunioride klass on tavaliselt ikka 40-50 võistleja jagu olnud, kellest ikka kuni tosinajagu eesti noori olnud .

Itaaliasse Sardiinia saarele Cagliari linna toodud võistlus pidi toimuma suurepärastes tuule ja laineoludes, ehk valdavalt tugeva mistraaltuulega ning sileda veega. Seda tuult nägid võistlejad vaid paariks tunniks võistluseelsel päeval. Ülejäänud 5 päeva jooksul toimus vaid ülilahjades tuuleoludes 5 starti ning siis selgus, et võistlusettevalmistusse oleks pidanud panema ka kaalukaotusega dieedi. Ilmaolud on sel aastal kogu maailmas pisut erilised tavapärasest olnud ja nii seda loteriid tuulespordialadele ikka satub.

Võistlejate vähesuse tõttu pandi ka juuniorid ning seeniorid ühte starti kokku, mis tiitlivõistluse puhul pole kunagi aset leidnud. Etteotsa purjetasid end 60-70 kg juuniorid, keda ka suuremate purjedega mehed edestada ei suutnud. John Kaju ettevalmistus oli suunatud kindla tuuleprognoosi peale ning see eeldas just keskmiste ja tugevate tuultega hakkamasaamist. Ainus ehk 5 sõit,kus tuul ehk juba 5-6ms jagu puhus, ebaõnnestus temal kuna päevinäinud puri otsustas alla anda ning lõhki käriseda, kui isegi katkise purjega tuli 6 koht. (tulemused http://www.formulawindsurfing.org/filez/results/100708_1/fleet%20results%20after%205.doc )

Johni sõidud 5-6-5-3-6 andis kokku 6 koha, mis on läinudaasta juunioride MM-i 6 koha kordamine ehk teisisõnu vorm jäi realiseerimata ning kindel koht esikolmikus võtmata. U-20 võitjaks krooniti Jacek Piasecki, kes ka 2009 EM ja MM esikoha võttis.
tagasi


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast