Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
uudised

John EM-ilt 22 kohaga.
21.08.2011

John Kaju Formula purjelauasõidu EM-ilt 22 kohaga.

Keerulistes oludes Liepajas maailma paremikuga võistelnud Kaju täitis võetud eesmärgi, ehk et ületada eelmise EM-i 31 koht. Kuna 90 võistleja hulgas, kes üle maailma Liepajasse kokku sõitis, oli paremusjärjestuses enne Kajut 3 meest Lõuna Ameerikast, siis olla Euroopa 19 kohal on päris hea tulemus. Euroopa meistriks tuli Miarczynski Przemek Poolast, teine Dagan Arnon Iisraelist ja kolmas oli Polanowski Michael Poolast. Parima eestlasena oli Martin Ervin 8 kohal. Saarlastest võistlesid veel Urmas Niine, kelle tulemuseks jäi 35 koht kuldfliidis ja Neeme Truumees 36 kohaga hõbefliidis. Naiste arvestuses tuli tubli sõiduga pronksmedali kohale Annika Valkna Tallinnast.
Võistlusolud Liepajas algasid esimesel päeval 5-6ms läänetuulega ja meetrise Läänemere lainega. Neljandal päeval puhus korra ka maatuul ja võisteldi ideaaloludes 5-7ms sileda veega ning viimasel päeval peale öist tormi puhus 12-13ms aga laine oli otse sisse, rannas 1-1,5m ja merel 3m kõrgune. Paljud loobusidki merele minekust, mis oli pigem ellujäämise võistlus võistlejale kui ka varustusele. Hõbefliiti ja naiste gruppi merele ei aetudki.
Eelsõitudes olid Kaju kohad 6,8,19,18. Eelsõitudes jagati 90 meest kahte gruppi ja vahetati ka korra võistlejaid gruppides, peale mida tuli jagunemine kuld ja hõbefliiti. Sõitude tulemused kuldfliidi finaalis 21, 19, 18.0, (27.0), (28.0) , 23.0,19.0, 15.0, 15.0, 22.0. Võislusel ebaõnnestusid Kajul enamus starte. Olud muutusid nii kiiresti, et enne starti valitud stardipool võis osutuda vahetult peale starti valeks, kuna tuul keerutas vastaspoole kasuks end. Sõidus võttis Kaju aga tublisti tagasi. Nii näiteks stardiliinilt paaril korral lausa viimasena minema saades tulid sõidus 15 kohad, ehk võttis tagasi 30 kohta. Võistluste korraldamisega lätlaste poolt võib igati rahule jääda, kuigi neil endil favoriit Janis Preissi laeks jäi paraku vaid 18 koht. Lätlased taotlevad ka 2013 MM-i korraldamist Liepajasse. Saarlased toetavad seda mõtet, sest sponsoriteta võistlemas käies on iga kokkuhoitud kilomeeter abiks.
tagasi


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast