Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid Trikid
surfiturg

LÕUNA SURFARID
lõuna surfarid
avaleht varustus opetused lohesurf jääsurf

---------------------------------
Tekkis viga !

 • SQL-päring ebaõnnestus [func: Structure::getOne]

 • SQL-päring ebaõnnestus [func: Structure::getOne]

  ---------------------------------

  28-11-2021 17:23   Autor: martti
  Björn Dunkerbeck kihutas purjelaua uueks kiirusrekordiks 103,67 km/h. 
  Test


   
  20-11-2021 18:42   Autor: martti
  Brian Talma, legend, veteran, De Action Man, SUP laua populariseerija jne. Midagi pole 25 aastaga muutunud, jätkuvalt glissis. Maailmas on palju surfirandu ja võib juhtuda, et ta Trepikale ei jõua. Kes tahab ühe meie aja ägedama surfariga patsu lüüa, peab kariibidele sõitma.
  Test
   
  04-07-2019 07:23   Autor: martti
  Selleks, et tüdrukute tähelepanu võita piisab lohetajale oma ilusa värvilise lohe pumpamisestki. Purjelaudurid peavad palju  rohkem vaeva nägema. Siin mõned näpunäited: 
   
  03-07-2019 12:13   Autor: sven
  Mõnest mehest saab juba tema eluajal legend :-)


   
  28-05-2019 19:52   Autor: martti
  1949 aastal leiutati Stalini käsul NLiidu Teaduste Akadeemia Kõrgmolekulaarsete Ühendite Instituudi laboris kiud, millele ei leidunud välismaist analoogi. Nime LAVSAN sai see venekeelse  "лаборатории Института высокомолекулярных соединений Академии наук СССР" esitähtedest. Tõsi küll, sama asja olid ameeriklased patenteerinud juba varem ja jõudnud anda sellele turumajanduse loogikast tulenevalt mitmeid kõlavaid kaubamärginimetusi. Enam tunnevad purjesportlased dacron`i  nime ja teavad, kuidas sellest õmmeldud purjed erinesid lavsaanpurjedest. Tõepoolest nii (välja)venivat purjematerjali nagu lavsaan lääneriikides ei tehtud. Heal lapsel on palju nimesid:   terylene, tergal,  tetoron, mylar jne. Kõige selle taga on nüüdseks ligi 80 aastat tagasi sünteesitud polüetüleen tereftalaat.  Just seesama polümeer, millest on valmistatud kogu plastiktaara ehk PET pudelid ja palju muud meie ümber, mida ei pane enam tähelegi. 

  Lohetajate silmad lähevad suureks iga paari aasta tagant, kui Teijingi tehas mõne uue kanga välja laseb. T9600, D2, Trinity, Quad-tex- ikka seesama polüetüleen tereftalaat.  Chang-Ho tehasest tuleb 2DR ja tõenäoliselt mõnest Hiina garaazist veel kümme erinevat. Lohede tootjad haibivad muidugi iga uuendust kui revolutsiooni. Tegelikult.. kanga arendus selle  kärisemiskindluse, kaalu ja eluea pikkuse kategooriates tundub olevat juba kompromisside tasemel. Netist võib leida kangaste kohta õige vastakaid arvamusi. Suurepärast effekti lohe eluea pikendamisel annavad pigem mitmesugused spreid UV ja liiva eest kaitsmiseks. Tehasest tulnud uutel lohedel on sedsorti keemia peale lastud, aga mis liigub, see kulub. Lõuna-Eesti loherahvas pole neid tooteid veel korralikult avastanud, aga pole seda päikest ka ju õieti ja liivagi on vaid Kauksis.  

  Kontrollimata andmetel on ehitatud Teijingi tehase kõrvale euroopast pärit PET taara ümbertöötlemiseks vabrik. Piltlikult öeldes ühest otsast kallatakse konteineritäis kokkupressitud taarat sisse ja teisest tulevad välja kenasti rulli keeratud kiiskavad 2019 aasta lohed ja purjed. On ikka kavalasti välja mõeldud.  :)   


   
  18-05-2019 03:59   Autor: martti
  Mina rumal arvasin, et mu õitsele puhkenud elujõud ja nooruslik säde on tulnud rohkest puuvilja tarbimisest ja igapäevasest surfist. Hoopiski mitte!! Uuemad teaduslikud uuringud on tõestanud justnimelt aftersurfi imettegevat toimet elus- ja isegi eluta organismidele. Pildil oleva 75+ eluaastates Cabarete ikooni Poppi silmapaistvas vitaalsuses võib muidugi oma osa olla ka palmi külge naelutatud Neitsi Maarjal.


   
  02-05-2019 04:50   Autor: martti
  Paadunud lohesurfari meelest võib purjelauasõit küll tunduda väljasureva spordialana, aga see ei ole teps mitte. Peale seda, kui Taavi sel kevadel foili alla kruvis, peab tõdema Galileo Galilei kuulsa ütluse "Eppur si muove" paikapidavust. Head nimepäeva Maia, Maie, Maiu ja maui.ee !    
   
  25-04-2019 17:58   Autor: martti
  Kuidas toimetada surfamisega seonduvas keeleruumis, kus kogu mõjutav keskkond on läbivalt inglisekeelne? Keel on elav ja elu leiab oma raja nii või teisiti. Merendussõnavara on meil pärit peamiselt hollandi keelest ja ulatub otsapidi ladina keelde. Laenamine iseenesest ei ole halb. Peab lihtsalt järgima emakeele loogikat.
   
  1.Tuleks hoiduda juba olemasolevate sõnade laenamisest. Kui meil on lohe, siis kite ei ole valikus.

  2. Eesti keele kirjapilt on foneetiline. Hääldame nii, nagu on kirja pandud. Kõigi laenamiste juures tuleb algusest peale pöörata tähelepanu sellele, kuidas on võimalik inglisekeelset kirjapilti eestindada (juhul, kui tõlkimine pole võimalik.) Selleks on omad mugandamise põhimõtted. Vahel on see lihtne, vahel tekivad värdsõnad. Mina eelistaks leash võimaliku eestinduse "liiš" asemel kasvõi ohelikku. Mugandamine või tõlkimine ei ole alati mõistlik. Kusagil on tasakaalupunkt, millest alates on targem kasutadagi tsitaatsõnu või termineid. Siiski, mida vähem viimaseid, seda parem.

  3. Segakeelne väljendus, kus tekstis on mitu keelt omavahel suvaliselt pooleks põimitud mõjub üldjuhul halvasti. Võõrkeelsete ehk tsitaatsõnade kasutamisel tuleb need märkida kaldkirjas. Kui see ei ole võimalik, siis jutumärkides. Korrektne käänamine käib ülakomaga. Viide.

  4. Inglise keel ei peaks muutma eesti keele reegleid. Mitmel pool on mulle silma jäänud läbiva suure algustähe inglisekeelepärane  kasutamine. Iseenesest väike asi, aga rikub üldmulje. Viide reeglitele.

  Kokkuvõtteks. Surfamine on lahe. Korrektne emakeel ei peaks olema tüütu kohustus või relikt.  Soovin kõigile selles vallas loomingulisust ja mängurõõmu. Aitähh kiire tagasiside eest neile, kellele teema korda läheb ja kes aitasid nupukesest liigse emotsiooni maha laadida.         

   
  13-04-2019 01:45   Autor: martti
  Taavi tegi Saadjärvel ajalugu! Kogu oma surfarikarjääri kestel on ta väsimatult püüdnud tõestada, et ka ilma tuuleta saab glissata. Nüüd on see siis lõpuks TEHTUD! Kas vajaminevaid tiibu ja propellereid sel hooajal Taavi Surfisalongist ka  osta saab, ma pole kindel. Küsida ju võib, aga kellele ei meeldiks uhkelt glissata, samal ajal, kui KÕIK teised on kaldal ja ootavad tuult?  
   
  06-04-2019 22:30   Autor: martti
  Tahaks tähelepanu juhtida tootele, mis näib Võrtsjärve oludesse sobivat nagu poomiots silmaauku. Pehme kattega surfilauad on viimase paari aastaga teinud läbi tohutu tootearenduse. Brunottil on tehtud esimene spetsiaalselt lohetamiseks mõeldud seeria S-TECH, aga viimase hinnaklass on juba teistsugusest liigast. California bränd Catch Surf pakub samal ajal pehme kattega Wave Bandit 4`10`` lauda hinnaga 150 USD!!! Amazoni link. Konkreetne mudel on saanud lohefoorumites igati positiivset tagasisidet. 

  Mis oleksid siis sellise imerelva eelised:
  * kaal 2,5kg teeb silmad ette ka kõige kõrgema sooritusvõimega epo surfilaudadele. See tähendab varast glisseerimist, elavat sõidutunnet, kergeid hüppeid, leebet koormust põlvedele jne. liigestele.
  *maht 35l tähendab varast glisseerimist olematu tuulega, piisavalt kandvust ka 90kg surfarile (just nii tüsedaid lubab Catch Surf lauale, see ei ole ainult lastele!)
  *pehme kate tähendab murevaba elu. Ei pea põdema kriimude ja mõlkide pärast transpordil. Ei ole nii valus maanduda peale untsuläinud trikki laua peal. Hoiab su kontsasid põrutuste eest. (Uskuge mind, see on probleem, kui mitu päeva järjest kõva lauaga sõita.) 

  Kokkuvõttes on tegemist keskmise Vello lauaga, mis sobib  vabastiili lammutamiseks ja niisama hullamiseks olematu tuulega. Vahel sekka ka lainetesse ja lastele mängida. Kõrguse võtmine ei ole selle laua jaoks probleem. Laud tahab vaha, aga kuivõrd Võrtsul käib sõitmine nagunii enamjaolt sussides, siis ka see ei muutu tüütuks. Sooritusvõime puudujääke kompenseerib ohtrasti lustifaktor.

  Kes hakkas huvi tundma, tasub uurida, millega tegelevad Ben Gravy  ja  Jamie O´Brien ja mida sellest Catch Surfi ideoloogiast üldse arvata. Arvestades meeste euroopavallutusplaane, siis tasub toodet otsida euroopa veebipoodidest. Mõni mees on peale esimest sõitu oma vanad lauad nurka visanud. Kahjuks ma ise seda imeasja proovinud veel ei ole.. 

   

  vaata kõiki uudiseid


 •  Tuulemõõtur Võrtsul

   Tuulemõõtur Räpinas

   EMHI prognoos

   meteo.physic Tartus

   gismeteo Tartu 3 päeva

   Windguru Võrtsjärv

   Windguru Räpina

   Meteo.pl

   Weatheronline

   yr.no Tartu

   storm.no

   Windfinder

   Surfijututuba ja lohejututuba - uudised otse merelt.

  IMG_20190428_095758.jpg
   
  20190327_145330.jpg
   
  ekrenaut2.jpg
   

      Webmaster  Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313, 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

  Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast